Deník Droopera #3

Večer to začalo. Všichni kolabují. Celý koplex je jedna karanténa kašlajících a unavených lidí. Z nevysvětlitelných důvodů jsem asi jediný, kdo nepociťuje příznaky. Rozhodl jsem se proto pro průzkum komlexu a hlavně toxinu. Pokud je moje hypotéza správná, a maska skutečně dokáže filtrovat toxin, možná by šlo sestrojit větší zařízení jako filtr.

Bacman pořád omílá, že jsme měli vyrazit pryč dokud byl čas. Myslím, že by to stejně nikdo nepřežil. Tam venku není nic, co by nás uživilo. Kde bysme přežili.

 

Tak jsem zpět. Je to pár hodin, co se mi podařilo zkompletovat provizorní filtr vzduchu. Myslím, že je tu už líp. Chce to čas, pořád nevím, co nás čeká tam venku. Bacman se mnou před minutou mluvil. Dal mi update pro sekundátor jako díky, ikdyž to vyznělo spíš jako motivace. Musím přiznat, že už jsem si na něj navykl. Při práci mi dost pomáhal, hlavně v 3D mapování. Konec konců, je to inženýrský náčiní.
Pořád jsem nervózní. Při stavbě filtru jsem nahrál pár zvláštních zvuků na sekundátor. Myslím, že se venku něco děje. Program zatím rozeznává zvuky zvířat, které na povrchu žili před Peřejemi.

Neuvěřitelné zprávy… koukám, že zapomínám psát čas a datum. Už mi všechno splývá v jeden den. Každopádně neuvěřitelné je, že zvuk ze sekundátoru je nějaký pták ! Je to tak. Živočich, myslím, že to bylo „Havran“, patrně s velkými křídli.  Musel být přímo nademnou, když vydával ty zvuky. Pokud něco venku žije, musíme pryč. Nebo se alespoň přiravit. I když venku něco žije, my na to evidetně nejsme připraveni. A nejsem si jistý, že ten tvor bude takový, jako na obrázku. Nechám si to zatím pro sebe. Mimochodem nový update systému v sekundátoru mi dává přístup do firewallů jednoduchých polarizací. Už jsem zkusil překalibrovat heslo na toaletě… dlouho jsem se tak nepobavil. Rozhraní funguje dobře a u Kinga jsem si nechal změnit několik parametrů. Takže teď mám kromě zápěstího pateru ještě předloktní.
Pomocí něj jsem dělal celou noc rozbor zvuku a našel jsem dalších asi dvanáct stop. Jedna dokonce odpovídá nějakému druhu. Žil prý před miliony let, než na jejich druh spadl meteorit. Ale nic bližšího. Rád bych je viděl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník Droopera a jeho autorem je Rebe1. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.